Roll of Honour

First Summer Championship Winner - Stuart Parnaby 2008 being presented with the trophy by Denise Blanchard

First Summer Championship Winner – Stuart Parnaby 2008 being presented with the trophy by Denise Blanchard

Open Class Winners(up to 4th February 2017):
10 Mirek Daniszewski (POL)
8 Oliver Greenwood
5 Stuart Parnaby, Danny Phillips
4 Luke Chessell, Gary O’Hare
3 Steve Jones, Stefan Nielsen
2 Gary Beaton, Krystian Bialecki (POL), Richard Franklin, Danny Halsey, Rob Hollingworth, Peter Juul Larsen (DK), Ryan Kinsley, Adam Wrathall
1 Danny Ayres, Patrick Bjerregaard (DK), Rob Branford (AUS), Max Clegg, Craig Cook, Lee Dicken, Ryan Douglas (AUS), Jitendra Duffill, Richard Franklin, Jack Hirst, Cameron Heeps (AUS), Jerran Hart, Damien Koppe (AUS), Ashley Morris, Arron Mogridge, Claes Nedermark (DK), Michael Palm Toft (DK), Jack Parkinson-Blackburn, Mike Pickering, Tom Perry, Scott Richardson, Michael Randrup (DK), James Sargeant, Tyson Snow (AUS), David Speight, Paul Starke, Stuart Swales, Linus Sundstrom (SWE), Jens Trasborg (DK), David Wallinger, Tom Woolley, Steve Worrall, Tom Young

Summer Championship
2008 – 1.Stuart Parnaby, 2. Jitendra Duffill, 3. Mike Pickering
2009 – 1. Gary O’Hare, 2. Jack Hirst, 3. Jamie Swales
2010 – 1. Gary O’Hare, 2. Jack Hirst, 3. Jamie Swales
2011 – 1. Mirek Daniszewski, 2. Adam Portwood, 3. David Holt
2012 – 1. Steve Jones, 2. Gary O’Hare, 3. David Holt
2013 – 1. Gary O’Hare, 2. Andrew Blackburn, 3. Mirek Daniszewski
2014 – 1. Mirek Daniszewski, 2. Andrew Blackburn, 3. Gary O’Hare
2015 – 1. Mirek Daniszewski, 2. Andrew Blackburn, 3. Ricky Scarboro
2016 – 1. Mirek Daniszewski, 2. Krys Bialecki, 3. Andrew Blackburn

Winter Series
2008/09 – 1. Richard Franklin,
2. Adam Wrathall, 3. James Sarjeant
2009/10 – 1. Ashley Birks, 2. Luke Chessell, 3. Steve Worrall
2010/11 – 1. David Holt, 2. Adam Kirby, 3. Shaun Tedham
2011/12 – 1. Tom Young, 2. Stefan Nielsen, 3. Oliver Greenwood
2012/13 – 1. Oliver Greenwood, 2. Shane Waldron, 3. Josh Bates
2013/14 – 1. Oliver Greenwood, 2. Danny Phillips, 3. Arron Mogridge
2014/15 – 1. Alex Wilson, 2. Luke Harris, 3. Sam Woods
2015/16 – 1. Josh Bailey, 2. Jack Parkinson-Blackburn, 3. Dan Bewley

Support Class Winners (up to 4th February 2017):
8 Montana Jowett, Mick Skinner
6 Martin Pearce
5 Rod Woodhouse
3 Liam Sanderson
2 Krystian Bialecki, Jamie Halder, Rachel Hellowell, James Hitchen, David Holt, Andy Mountain, Lewis Rose, George Rothery, Lee Springthorpe, Stoian Stoianov, Duncan Towler
1 Ashley Birks, Alfie Bowtell, Liam Carr, Steve Cook, Layne Cupitt, Sam Darroch, Adam Delve, Glyn Edwards, David Farley, Jack Hall, Callum Harris, Danyon Hume, Elvis Jones, Willy Kennis (BEL), Adam Kirby, Lewis Kerr, Dan Lead, David Lidgett, Mac McGill (SA), Daniel Mitchell, Arron Mogridge, Robert Parker, Glyn Picken, George Rothery, Alex Spooner, Shaun Tedham, Greg Walsh, Alex Wilson, Sam Woods, Steve Worrall, Martin Wrathall

All other classes to follow.

© 2008 - 2017 Scunthorpe Speedway
Site about Weigh Counting scales. . How to design a small kitchen layout?